Zanurz się z nami i poznaj piękno podwodnego świata. Nie każdy może zajrzeć w czeluścia krainy Posejdona. Jeśli jednak trafiłeś na naszą stronę to znaczy, że chciałbyś ponurkować.

Z przyjemnością zabierzemy Cie na przygodę z nurkowaniem.

Jeśli nie jesteś pewny czy to sport dla Ciebie, zacznijmy od INTRO NURKOWEGO

INTRO jest to wstęp do nurkowania. Możliwość złapania pierwszego oddechu pod wodą pod czujnym okiem instruktora, który omówi elementy bezpiecznego nurkowania oraz zasady korzystania ze sprzętu nurkowego. Intro nurkowe odbywa się na basenie i jest pierwszym krokiem do kursu nurkowego.

Szkolimy w dwóch systemach nurkowych: LOK CMAS oraz PSAI.

CMAS  jest , federacją założoną przez Jacques- Yves Cousteau , wybitnego badacza podwodnego świata. Powstała w 1959 roku i obecnie obejmuje ponad 130 federacji z 5 kontynentów. Oprócz organizowania międzynarodowych wydarzeń sportowych związanych z podwodnym światem, jest liderem w dziedzinie badań i rozwoju technicznego i naukowego. Może to być związane z opracowaniem jednego z najstarszych i najobszerniejszych systemów szkolenia nurkowego.

PSAI jest to federacja nurkowania technicznego, założona w 1962r w Orlando na Florydzie przez Hala Wattsa. Oferuje program szkoleń dla nurków rekreacyjnych, w oparciu o 3 złote zasady : wiedza, bezpieczeństwo oraz rzetelność.

Hasłem przewodnim PSAI są słowa które wypowiedział Hal:

„Plan your dive Dive your Plan”

„Planuj nurkowanie i nurkuj zgodnie z planem